פרוייקטים

x

מספרה בבבלי

30 מ"ר

אחרי שנים של עבודה במספרות של אחרים ושותפות אחת במספרה, פנתה אלינו סאני לתכנן לה את המספרה החדשה שהחליטה לפתוח, הפעם לבד, בשכונת בבלי שבתל אביב. התרגשנו לקראת הפרויקט הזה: גם תחום חדש ללמוד (כי אף פעם לא עצבנו מספרה) וגם פרויקט העצמה נשי שכזה – אישה שיוצאת לעצמאות עסקית וכלכלית ואנחנו שם לתמוך וללוות בחלק שלנו.

החלל שנבחר הוא לא גדול – 30 מטרים, ללא חלונות כשהאור היחידי שנכנס הוא מכיוון ויטרינת הכניסה והדלת לכיוון הרחוב. התבקשנו לתכנן מקום ל – 3 עמדות מספרה, שתי עמדות חפיפה, מטבחון, עמדת קבלה, פינת המתנה וכמה שיותר אחסון: פתוח לתצוגת מוצרים וסגור לכל מלאי החומרים שיש במספרה. חלל קטן עם לא מעט דרישות. ואמנם הנגרות היוותה חלק מרכזי בתכנון. חלק מהנגרות נועד להסתיר או לטשטש אלמנטים שלא יכולנו (מסיבות כלכליות או אחרות) לשנות: כגון מזגנים תלויים, ארון חשמל ואפילו גלגל כיבוי אש ענק שהוסתר בארון.

מבחינה עיצובית, סאני הייתה ברורה מאוד לגבי הסגנון והטעם שלה: היא רצתה מספרה בסגנון בראסרי צרפתי עם נגיעות מודרניות. מספרה נשית ושיקית בגוונים של שחור לבן ונגיעות של ירוק וטאץ' של זהב (בידיות, בתאורה ובשילוט). התחלנו בבחירת הריצוף המאויר: גרניט פורצלן מאויר בשחור לבן. אריח פשוט ולא יקר שבקונטקסט הנכון נראה מצוין. משם התקדמנו ליתר פרטי הריהוט והסטיילינג: עמדת קבלה מעץ אלון בגוון מעושן עם פיתוח של מסגרות ומשטח שיש של נימים לצד קיר ירוק בקבוק מעושן עם שתי מנורות כדור על בסיס של פליז. לעמדת ההמתנה בחרנו כורסאות קטיפה בגוון חמרה שמשתלב נהדר עם הקיר הירוק. בקיר בגב הכורסאות זוג הדפסים סוריאליסטים של שחייניות של האמנית אורית כלב. הקדשנו נקודת מיקוד עיצובית בכניסה למספרה שנראית לבאים מבחוץ מיד בהגיעם למקום: עמדה שמיועדת לסידור פרחים מתחלף ומעליו תלויה מנורה עם אהיל זכוכית חלבית בסגנון וינטאז' קלאסי. את הירוק והטבע הכנסנו גם באמצעות צלחות מאוירות של צמחים שנתנו בין עמדות המספרה. ברחבת החוץ יצרנו פינת ישיבה שם שולחן בראסרי עגול קטן וזוג כסאות וכד צמחייה.

 

    לקביעת פגישה: